NOWE BOISKO DLA RADOŚCI

NOWE BOISKO DLA RADOŚCI
Gdy w grudniu 2022 roku prezes PKS Radość Mateusz Chmielewski składał wniosek do Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego nikt nie przypuszczał, że projekt pt „Boisko dla Radości” może się ziśicić.
A jednak!
W ramach funduszu obywatelskiego i programu PROO otrzymaliśmy dofinansowanie na renowacje naturalnego boiska, które przez lata zwane było boiskiem bocznym. Od kilku lat boisko nie było użytkowane, a jego stan nie przypominał wcale areny zmagań sportowych.
Dziś nasz sen się ziścił. Rozpoczęliśmy budowę boiska!
W ramach prac w roku 2023, 2024 oraz 2025 zbudujemy od podstaw system nawodnienia, zamontowane zostaną nowe oprawy oświetleniowe, a za bramkami staną piłkochwyty! Oczywiście, co najważniejsze po odpowiednim przygotowaniu nawierzchni zostanie zasiana nowa trawa!
Wielkie otwarcie i rozpoczęcie funkcjonowania boiska zbiegnie się z końcem sierpnia 2024 roku! Dzięki tej inwestycji, nasze dzieci będą trenować w komfortowych warunkach, a nasza infrastruktura pozwoli zwiększyć możliwości przyjęcia jeszcze większej liczby zawodników do naszego klubu!
Dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności, uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 243 tyś zł, rozbite na 3 raty na 3 lata realizacji wykonania działań na obiekcie.