O nas

 

Historia Parafialnego Klubu Sportowego „Radość” sięga roku 1996, kiedy to 8 listopada na zjeździe założycielskim powołano go do życia. Głównym inicjatorem powstania klubu był ówczesny proboszcz Parafii Matki Bożej Anielskiej w Radości ksiądz prałat Mirosław Mikulski – późniejszy Prezes klubu oraz prezes katolickiego stowarzyszenia sportowego RP i wielki przyjaciel sportu. Do dnia dzisiejszego przez struktury klubu obejmujące sekcji piłki nożnej, boksu, tenisa stołowego oraz rugby przewinęło się blisko 4000 zawodników, głównie dzieci i młodzieży. Parafialny Klub Sportowy „Radość” Warszawa to uznana marka na mapie młodzieżowej piłki na Mazowszu. Od 22 lat młodzi piłkarze z Radości walczą z sukcesami w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na terenie całego województwa mazowieckiego. Jesteśmy również obecni na największych piłkarskich turniejach w Polsce i Europie. PKS Radość to również zespół seniorów, który w swojej historii w sezonie 2014/2015 uczestniczył w rozgrywkach IV ligi. Obecnie pierwsza drużyna występuję w Klasie A. Jest to idealny start dla młodych wychowanków Naszego klubu, którzy osiągnęli już wiek seniora.

Trenerzy
Mateusz
Chmielewski

Mateusz Chmielewski - jest Trenerem z licencją UEFA A. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami jako trener. Z PKS-em związany był jako zawodnik grup młodzieżowych, oraz jako zawodnik serniorów. W Naszym klubie jako Trener pracuje nieprzerwanie od 2013 roku, kiedy to objął zespół seniorów naszego klubu występujący wówczas w IV lidze. Od 2015 roku jest opiekunem rocznika 2007, który z powodzeniem rywalizuje w rozgrywkach MZPN. Trener Mateusz od marca 2018 roku jest również Prezesem PKS Radość.

Sebastian
Jarosiewicz

Trener Sebastian Jarosiewicz jest opiekunem roczników 2005 oraz 2006. Jako Trener młodzieży pracuje w Naszym klubie od 2015 roku, kiedy to objął reaktywowany rocznik 1998. Trener Sebastian całe swoje piłkarskie życie spędził właśnie przy Wielowiejskiej, gdzie przeszedł wszystkie szczeble szkolenia od żaka aż do seniora. Trener Sebastian nadal jest aktywnym zawodnikiem pierwszego zespołu PKS Radość. Identyfikuje się licencją trenerską UEFA C.

Patryk
Olszewski

Maciej
Niemczyk